Přehled stavebních záměrů v MČ

Mapa celopražsky významných developerských projektů včetně ďáblických.

Obchodní areál X-PARK Ďáblice

tzv. „Billa Kostelecká“

Informační systém EIA

Obchodní centrum by se mělo skládat z halového objektu prodejny potravin, nábytku a domácích potřeb a dále z objektu rychlého občerstvení. Parkoviště s kapacitou 93 parkovacích míst. Předpokládaný termín zahájení stavby po získání příslušných povolení 2023. Předpokládaný termín ukončení stavby cca 12 měsíců od zahájení výstavby (předpoklad 2024). Předpokládá se, že nový záměr bude generovat 689 osobních vozidel za den a 10 lehkých nákladnáích vozodel za den v každém směru.

Multifunkční (sportovní) hala

Plánované za fotbalovým hřištěm na konci ulice Hořínecká. Hala je plánována z lehké ocelové konstrukce s pláštěm ze zateplených sendvičových panelů. Dle projektu z listopadu 2017 bude zastavěná plocha 2002,5 m2, Výška v hřebeni 9,44 m. Téma hojně diskutované na zasedání zastupitelstva i na stránkách Ďáblického zpravodaje. Informace o projektu jsou k nalezení na stránkách SK Ďáblice a webu MČ.

Bydlení Ďáblice

Řadové domy ve Statkové ulici. Jde o 37 dvoupodlažních řadových domů o celkové zastavěné ploše 3 384 m2. Odkaz na prezentaci na webových stránkách MČ.

Obytný soubor Areál Ďáblice

Řadové domy ve Statkové ulici (bývalý areál Vegacomu). Jde o 134 dvoupodlažních řadových domů a čtyři třípodlažní bytové domy. Odkaz na prezentaci na webových stránkách MČ.

Bytový dům Ďáblická

Bytový dům U Prefy

Bytový dům U Prefy 28 vč. dopravního napojení, o 4 nadzemních podlažích, 14 bytových jednotkách. Prezentace na webu MČ.

Bydlení Ďáblická 32

4 komentáře u „Přehled stavebních záměrů v MČ“

  1. S výstavbou domu U Prefy naprosto nesouhlasím. Už takhle se tam nedá hnout a parkovat s auty, navíc ke všemu je tam dětské hřiště a kvůli zvýšenému provozu vniká větší riziko úrazu. Potřebujeme zde více zeleně a ne další barák a ještě k tomu bytovku. Neblázněte lidi. Myslete na prostředí a ne jen na peníze.

  2. Jedna velká katastrofa! Jsem též proti. Tyhle monstr akce opravdu Ďáblicím nic dobrého nenesou!!!
    Stává se z té naší „vesnice“ jedna velká zastavěná katastrofa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *