Přehled stavebních záměrů v MČ

Mapa celopražsky významných developerských projektů včetně ďáblických.

Multifunkční (sportovní) hala

Plánované za fotbalovým hřištěm na konci ulice Hořínecká. Hala je plánována z lehké ocelové konstrukce s pláštěm ze zateplených sendvičových panelů. Dle projektu z listopadu 2017 bude zastavěná plocha 2002,5 m2, Výška v hřebeni 9,44 m. Téma hojně diskutované na zasedání zastupitelstva i na stránkách Ďáblického zpravodaje. Informace o projektu jsou k nalezení na stránkách SK Ďáblice a webu MČ.

Obytný soubor (řadové domy) „Pod Hvězdárnou“

Řadové domy na prostranství naproti restauraci Květnová, vymezeném ulicemi K Náměstí, Kučerové a Hřenská. Půjde o 24 dvoupodlažních řadových domů s celkovou zastavěnou plochou 5 099,6 m2. Viz článek níže. Odkaz na prezentaci na webových stránkách MČ.

Bydlení Ďáblice

Řadové domy ve Statkové ulici. Jde o 37 dvoupodlažních řadových domů o celkové zastavěné ploše 3 384 m2. Odkaz na prezentaci na webových stránkách MČ.

Obytný soubor Areál Ďáblice

Řadové domy ve Statkové ulici (bývalý areál Vegacomu). Jde o 134 dvoupodlažních řadových domů a čtyři třípodlažní bytové domy. Odkaz na prezentaci na webových stránkách MČ.

Bytový dům Akcíz

Projekt městské části. Stavby nedaleko křížení ulic Ďáblická a Hřenská. Dle informací z března 2018 jde o dvoupodlažní budovu s 501,9 m2 zastavené plochy a šestnácti různě velkými byty. Dle informací z radnice bude projekt ještě přepracován a upraven do stavu vyhovujícímu všem povinným požadavkům a normám. Na webových stránkách MČ je k nalezení zevrubná studie, aktuální k lednu 2020. Odkaz na web MČ.

Aktuálně dostupné informace o podobě záměru jsou k 01/2020:

Rekonstrukce (starého) obecního domu Ke Kinu

Celková rekonstrukce v r. 2021 v odhadované ceně 20 000 000 Kč. Prezentace ne webu MČ.

Bytový dům Ďáblická

Investorem Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou

Bytový dům U Prefy

Bytový dům U Prefy 28 vč. dopravního napojení, o 4 nadzemních podlažích, 14 bytových jednotkách. Prezentace na webu MČ.

Bydlení Ďáblická 32

4 komentáře u „Přehled stavebních záměrů v MČ“

  1. S výstavbou domu U Prefy naprosto nesouhlasím. Už takhle se tam nedá hnout a parkovat s auty, navíc ke všemu je tam dětské hřiště a kvůli zvýšenému provozu vniká větší riziko úrazu. Potřebujeme zde více zeleně a ne další barák a ještě k tomu bytovku. Neblázněte lidi. Myslete na prostředí a ne jen na peníze.

  2. Jedna velká katastrofa! Jsem též proti. Tyhle monstr akce opravdu Ďáblicím nic dobrého nenesou!!!
    Stává se z té naší „vesnice“ jedna velká zastavěná katastrofa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *